Čo SUPERDOSKA nahrádza:

 • - sadrokartón
 • - sadrovláknité dosky
 • - OSB dosky
 • - cementotrieskové dosky
 • - drevotrieskové dosky
 • - protipožiarné dosky
 • Úvod
 • Firma
 • Prečo SUPERDOSKA
 • Cenník
 • Kontakt
 • čistí vzduch

  SUEPRDOSKA sa správa ako strom

  Už počas výroby MgO sa v porovnaní s vláknocementovými doskami spotrebováva o 50% menej energie potrebnej na výrobu portlandského cementu a súčasne sa uvoľňuje do atmosféry aj o polovicu menej CO2 plynov. Čo je ale dôležitejšie Superdoska počas celej svojej životnosti karbonizuje a teda aktívne spotrebováva CO2 z ovzdušia, čím sa vlastne správa ako živý strom. Nielenže spotrebuje spätne CO2, ktoré sa uvoľnilo pri jej výrobe, ale navyše absorbuje oveľa väčšiu časť týchto skleníkových plynov čím neustále čistí ovzdušie. Superdoska je 100% recyklovateľná a je absolútne zdravotne nezávadná.

  požiarna odolnosť

  SUPERDOSKA odoláva požiaru

  Superdoska je okrem množstva užitočných vlastností aj stavebným materiálom, medzinárodne klasifikovaným v najvyššej triede: A1. Oxid horčíka, teda materiál, ktorý dominuje štruktúrnej stavbe Superdosky sa okrem iného používa pre výrobu žiaruvzdorných materiálov. Špičkové protipožiarne parametre bezkonkurenčne radia Superdosku do skupiny profesionálnych protipožiarnych materiálov. Svedčia o tom aj medzinárodné certifikáty, ktoré rátajú požiarnu odolnosť tohto materiálu v hodinách!  vodeodolnosť

  SUPERDOSKA je do vlhkého prostredia ako stvorená

  Ďalšou unikátnou vlastnosťou Superdosky je jej odolnosť voči vlhku a vode. Pri dlhodobom zaťažení vodou nemení svoju štruktúru, vlastnosti ani tvar. A preto je Superdosku možné použiť nielen v saunách, kúpelniach, bazénoch, sprchách, plavárniach ako aj kdekoľvek, kde je vlhké prostredie, ale aj tam kde jednoducho chceme vytvoriť bezpečný pocit domova. Superdoska však dokáže vode nielen vzdorovať, ale aj vynikajúco absorbovať vlhkosť a následne ju uvoľňovať späť do miestnosti, čím je veľmi podobná drevu.

  SUPERDOSKA bezprobl=mov odoláva vode

  mrazuvzdornosť

  SUPERDOSKA je odolná voči mrazu

  Bez problémov odoláva vlhkosti, ktorá vzniká pri teplotách nad nulou ako aj mrazu počas teplôt pod nulou. Superdoska tak dáva možnosť nechať prezimovať Vašu rozostavanú a nedokončenú stavbu. Superdoska obstála v teste na mrazuvzdornosť, ktorý testoval štandardne na 100 zmrazovacích a rozmrazovacích cykloch.SUPERDOSKA je odolná voči mrazu

  zvukotesnosť

  Ticho je zdravé a SUPERDOSKA vám ho dopraje

  Superdoska poskytuje riešenie aj pre akustickú ochranu Vášho bývania. Prirodzene odpovedá aj na tento vážny problém. Technické údaje v tomto katalógu hodnotia jednotlivé vlastnosti Superdosky pri jej hrúbke len 6mm. Už pri tak minimálnej hrúbke dosahuje zvukovoizolačná schopnosť dosky hodnotu až 29 dB. Pri štandardne používaných hrúbkach pre obklady stien drevostavby môžeme dosiahnuť hodnotu až úctyhodných 54 dB!

  odoláva hlodvacom

  SUPERDOSKA dá zbohom hldovacom

  Ako to že bez chémie a jedov dokážeme 100% zaručiť že si Vás nevyhliadnu práve hlodavce? Práve pre konzistenciu nášho výrobku, Superdoska jednoducho hlodavcom ani iným škodcom nechutí! Vďaka charakteristickej horko-slanej chuti je Superdoska imúnna voči škodcom, pre ktorých sú práve dutiny konštrukcií a priečok domovov a podkroví ideálnym miestom pre bývanie. Výrazná horkastá chuť príznačná pre horčík, od čoho získal u nás tento chemický prvok svoje pomenovanie.

  odoláva plesniam

  SUPERDOSKA je zdravotne prospešná!

  100%-ná absolútna odolnosť voči plesniam a baktériam

  Poslaním Superdosky je zabezpečiť zdravý, bezpečný, úsporný a ekologický domov. Ak má byť teda Váš domov naozaj oázou zdravia, je potrebné brať do úvahy najdiskutovanejší problém a tým sú plesne. Plesne sú mikroorganizmy, ktoré sú súčasťou prostredia, v ktorom žijeme. A práve Superdoska vďaka svojmu zloženiu a materiálovej podstate Sorellovho cementu (MgO a MgCl) je imúnna voči vzniku a rastu plesní. Povrch Superdosky je sterilný a doslovne znemožňuje tvorbu a prežitie akýchkoľvek baktérií a mikroorganizmov. Náš test so Superdoskou a sadrokartónovou doskou dokazuje, že materiál napĺňa podstatu zdravého bývania bez kompromisov.
  Superdoska je odolná voči plesniam a baktériam

  odráža teplo

  SUPERDOSKA udržiava teplo Vášho domova

  Superdoska je schopná vďaka svojej struktúre odrážať infračervenú zložku tepla, emitované z vykurovacích telies. Táto vlastnosť sa dá prirovnať k reflexnej hliníkovej fólii, ktorá sa zvykne inštalovať v podobe zábrany voči pare pod interiérový obklad. Hliníková parozábranná fólia v prípade, že je ponechaná inštalačná medzera medzi sadrokartónom a touto fóliou je schopná odrážať teplo späť do interiéru. Superdoska disponuje touto vlastnosťou bez potreby dodatočne používať takúto hliníkovú refl exnú fóliu, čím šetrí nielen náklady na jej inštaláciu ale aj samotné teplo.

  vysoká pevnosť
  a pružnosť

  Vynikajúce pevnostné charakteristiky Superdosky sú determinované predovšetkým jej konštrukčným zložením. Superdoska je zosilnená dvoma vrstvami sklovláknitej tkaniny, ktoré sú súčasťou jej rubovej a lícnej strany, uložené tesne pod jej povrchom. Práve vďaka takémuto riešeniu získava horčíková Superdoska výbornú pružnosť.

  Pevnosť a pružnosť stavebných dosiek má dôležitý vplyv na ich ďalšie využitie. Superdoska sa vyznačuje zaujímavými pevnostnými parametrami približujúcimi sa hodnotám drevoštiepkových OSB dosiek. Zaujímavosťou je, že so stúpajúcou saturáciou vlhkosti sa samotná pevnosť dosiek nielenže nemení ale navyše sa mierne zvyšuje. Aj preto je možné Superdosku použiť na zavetrenie drevostavieb a skeletových konštrukcií.

  © 2012 všetky práva vyhradené | superdoska-nitra.sk | marand.sk